Keramická květina - Vlčí mák

Značka: Jaure.ART

Ručně modelovaný keramický Vlčí mák (makový květ) s ohledem na každý detail.

Každý mák nese v sobě sílu přírody a kouzlo uměleckého řemesla.

Tento vlčí mák není pouhým keramickým květem, je to spojení s přírodou a uměním, které může ozdobit váš prostor. Ať už ho umístíte na poličku, do okna nebo na stůl, přinese do vašeho domova kousek přírodní krásy a originality.

Každý keramický makový květ je originál, a proto se mohou mírně lišit v detailu a barvě. 

Rozměry:

  • Výška květu: cca 2 cm
  •  květu: cca 8 cm
  • Délka drátku: 35 cm

Materiál: keramická hlína, glazury, plotový drát

Dostupnost Skladem
290 Kč
Keramická květina - Vlčí mák
Značka: Jaure.ART
Dárek
Dárek
ke každé objednávce
Doprava zdarma
Doprava zdarma
u objednávek nad 1500 Kč
Ekologické balení
Ekologické balení
Výrobky balím s ohledem na přírodu
Ruční výroba
Poctivá ruční výroba
Vše modeluji ručně, precizně a s citem pro detail

Symbolika:

V den 11. listopadu, kdy se slaví Den válečných veteránů, je květ vlčího máku používán jako symbol na počest vojáků, kteří padli za 1. světové války. Za tímto symbolem původně užívaným v Commonwealthu je kanadský chirurg John McCrae, voják a autor básně „V polích flanderských“. Odkazuje na planě rostoucí květy mezi zákopy během zákopových bojů, stejného původu je i modrá chrpa (bleuet de France), kterou si veterány připomínají ve Francii.

Květy vlčích máků byly lidově nazývány „panenky“, protože připomínaly červené sukýnky. Tento motiv použil Václav Čtvrtek v pohádce O makové panence a motýlu Emanuelovi.

Zdroj: Wikipedie

 

Květomluva:

Vlčí mák je květina plná hlubokých významů a emocí. Jeho výrazná červená barva a jemné okvětní lístky přinášejí nejen estetickou krásu, ale také bohatou symboliku, která může obohatit váš domov a vaše srdce.

Paměť a vzpomínky jsou jedny z hlavních významů vlčího máku. Tato květina je často spojována s památkou na padlé vojáky a s Dnem vzpomínek, kdy slouží jako symbol úcty a vzpomínek na ty, kteří obětovali své životy. Vlčí mák nám připomíná, abychom nezapomněli na minulé oběti a ctili jejich památku.

Vlčí mák je také symbolem klidu a spánku. V mytologii je spojován s bohem spánku Hypnosem, což z něj činí symbol míru a odpočinku. Je to květina, která vyjadřuje touhu po klidu a harmonii, připomínající nám důležitost odpočinku a vyrovnanosti v našem životě.

Láska a vášeň jsou dalšími významy, které vlčí mák nese. Jeho sytě červená barva symbolizuje intenzivní city a hlubokou lásku. Když darujete vlčí mák, vyjadřujete tím svou vášeň a oddanost k milované osobě. Je to květina, která říká: "Miluji tě celým svým srdcem."

Krása a křehkost jsou dalšími aspekty, které vlčí mák symbolizuje. Jeho jemné okvětní lístky představují křehkost a pomíjivost života. Je to připomínka toho, že život je cenný a rychle pomíjí, což nás vybízí k tomu, abychom si vážili každého okamžiku.

Vlčí mák je také symbolem obnovy a naděje. Tento květ často roste na místech, která byla zasažena válkou nebo jinou devastací, což symbolizuje znovuzrození a nový začátek.