Můj příběh

Ateliér autorské, ručně modelované dekorativní keramiky a soch

 

„V srdci nosíme vše, co tvoříme“

Andrea del Verrocchio

 

Jmenuji se Jana Urešová a tvořím pod jménem Jaure.ART. Narodila jsem se v malebném kraji Vysočina roku 1977. Již během dětství mě fascinovalo tvoření rozmanitých výtvarných děl z moduritu nebo kresba něžných květin. Pamatuji si na svého dědečka, který se mnou seděl u stolu a dohlížel na mé tahy tužkou po papíře.

 

Jednoho dne k nám domů zavítala milá návštěva – paní, která se živila malbou květin na sklo. Toto setkání mě velmi oslovilo a začala jsem snít o umělecké škole. Osud mě zavedl na Střední průmyslovou školu v Bechyni. Po jejím úspěšném absolvování jsem pokračovala do Prahy na Vyšší školu s ekonomickým zaměřením. Během tohoto období jsem měla možnost krátce působit v profesionálním keramickém ateliéru pana Hrdličky. Setkala jsem se zde s fascinujícím světem modelování pohádkových sošek, reliéfů a získala znalosti v technikách glazování. Keramická hlína se více a více stávala neodmyslitelnou součástí mého srdce.

 

Přestože jsem měla dlouhou pauzu od keramické hlíny (narodily se mi postupně dvě děti a poté jsem strávila několik let v kanceláři), se už nyní  naplno věnuji svému umění. Zařídila jsem si svůj keramický ateliér, který vznikl z lásky ke kreativní tvorbě a práci s hlínou. Je to moje magické místo. Keramika a sochařství jsou nejen umělecké formy, ale také způsob života. Jsou to cesty, které mě vedou k objevování krásy, tvořivosti a sebepoznání. Práce s hlínou mi dává možnost vyjádřit své nejhlubší emoce a překročit hranice obyčejného.

 

V mé nabídce naleznete originální dekorativní keramiku v podobě soch žen, soch na zakázku, květin, andělů, domečků s autorskými motivy a provedením, která je ručně modelována a glazována. Výrobky pálím na teplotu 1.050 °C – 1.180 °C a jsou určené do interiéru.

 

Do každého kusu, který vyrobím, vkládám lásku a radost, která ,doufám, pohltí i vás a bude zdobit vaše nejoblíbenější prostory.

 

Své výrobky se snažím balit ekologicky, proto vám ode mě může přijít vaše objednávka v recyklované krabici.

 

Děkuji, že jste ke mně zavítali, ať se vám tu líbí.

 

Jana