Florencie

FLORENCIE, perla Itálie

 

Florencie, město s bohatou historií a kulturou, je často nazývána kolébkou renesance. Její úchvatná architektura, nádherná muzea a galerie, mezi nimiž vyniká slavná Uffizi, dýchají uměním a tvořivou inspirací. Procházkou po malebných uličkách Florencie můžete objevovat mistrovská umělecká díla jako je Michelangelův David nebo Brunelleschiho kopule katedrály Santa Maria del Fiore.

 

Florencie se stala mým druhým domovem. Od chvíle, kdy jsem sem poprvé v roce 2022 zavítala jako obyčejná turistka, mě toto město naprosto uchvátilo a zamilovala jsem si ho na první pohled. V následujících měsících jsem se do Florencie začala vracet, avšak tentokrát jako studentka sochařství v ateliéru renomovaného umělce Jasona Arklese, který působí jako sochař a lektor ve Florencii již řadu let. Mé studium je zaměřeno především na figurální sochařství s modelováním dle živého modelu technikou sight-size. To mi umožňuje prohloubit umělecké, ale i technické dovednosti.  

 

 Dokončovací práce na soše ve Studiu Della Statua Florencie                                         

 Dokončovací práce na soše ve Studiu Della Statua Florencie                                            Foto u téměř hotové sochy Irene